T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Çocuk hastalıkları Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kalite Yönetimi

Güncelleme Tarihi: 22/09/2021


                  DİYARBAKIR ÇOCUK HASTALILKARI HASTANESİ

                               BÖLÜM KALİTE SORUMLULARI LİSTESİ

  1. Kalite Direktörlüğünden Sorumlu Başhekim Yardımcısı- Kurumsal Yapı  Dr.Murat BAYRAK
  2. Kurumsal Yapı- Kalite Yönetimi- Doküman Yönetimi-Gösterge Yönetimi-Risk Yönetimi-İstenmeyen Olay Bildirim Sistemi-
  3. Acil Durum ve Afet-Risk Yönetimi  Kalite Sorumlusu ERDAL ÇAVUŞ
  4. Eğitim Yönetimi  Kalite Sorumlusu DİLEK ERMİŞ
  5. Hasta Bakım Hizmetleri Kalite Sorumlusu NURKAN AKINCI
  6. İlaç Yönetimi  Kalite Sorumlusu İMAM GÖKTAŞ
  7. Enfeksiyon Önlenmesi ve Kontrolü Kalite Sorumluları SALİHA ÇEVİK-HABİBE PİRİNÇÇİOĞLU
  8. Temizlik, Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Hizmetleri Kalite Sorumlusu HÜSEYİN DEMİR
  9. Transfüzyon Hizmetleri Kalite Sorumlusu FATMA BACALAN
  10. Radyasyon Güvenliği Kalite Sorumlusu SÜLEYMAN ÇAKAR
  11. Acil Servis Kalite Sorumlusu UMUT YANIK
  12. Ameliyathane Hizmetleri Kalite Sorumlusu MEKİYE GÜNAY
  13. Yoğun Bakım Ünitesi Kalite Sorumlusu BAHATTİN ATEŞ
  14. 2.Seviye Yoğun Bakım Ünitesi Kalite Sorumlusu SULTAN ESER 
  15. Acil Yoğun Bakım ÜnitesiKalite Sorumlusu SADIK ASLAN
  16. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Kalite Sorumlusu MURAT ÖZCAN
  17. Biyokimya Laboratuvarı  Kalite Sorumlusu BERİ H.BOZARSLAN  
  18. Mikrobiyoloji Laboratuvarı  Kalite Sorumlusu SAFİNAZ DEMİRKAYA
  19. Süt Çocuğu 1 Bölüm Kalite Sorumlusu AZİZE AKCAN
  20. Süt Çocuğu 2 Bölüm Kalite Sorumlusu SUZAN ASLAN YANDIM  
  21. Süt Çocuğu 4 Bölüm Kalite Sorumlusu SİBEL BOĞA
  22. Yan dal Kliniği Bölüm Kalite Sorumlusu LEYLA BAĞDU
  23. Anneler Kliniği Bölüm Kalite Sorumlusu SAMİRE ÖZDEMİR
  24. Büyük Çocuk Kliniği Bölüm Kalite Sorumlusu DİLEK EKER
  25. Cerrahi Kliniği Bölüm Kalite Sorumlusu AYŞE İÇKALE  
  26. Anestezi Bölüm Kalite Sorumlusu SERPİL DİKAN
  27. Palyatif Bakım Merkezi Kalite Sorumlusu TUBA GÜNDOĞDU
  28. Evde Sağlık Hizmetleri Kalite Sorumlusu GONCAGÜL EREN AKTAŞ
  29. Kemoterapi Hizmetleri Kalite Sorumlusu LEYLA BAĞDU
  30. Semt Polikliniği Bölüm Kalite Sorumlusu GÜLNAZ BOĞA
  31. Tesis Yönetimi Bölüm Kalite Sorumlusu CEMAL ESMER
  32. Bilgi Yönetimi  Kalite Sorumluları ÖMER F.KORKUATA-İ.HAKKI CAN
  33. Hizmete Erişim Kalite Sorumlusu NUR HIZAL AYDENİZ
  34. Atık Yönetimi  Kalite Sorumlusu   ADİL SARITOP
  35. Yaşam Sonu Hizmetler  Kalite Sorumlusu MURAT EKMEN
  36. Tıbbi Kayıt ve Arşiv Hizmetleri  Kalite Sorumlusu AHMET BOZ
  37. Dış Kaynak Kullanımı Kalite Sorumlusu   ŞEYMA GÜMÜŞ                       

MALZEME  CİHAZ YÖNETİMİ KALİTE SORUMLULARI

1.Ömer F. KORKUTATA           Müdür Yardımcısı

2.Mehmet Ali POLAT                 Teknik Kırtasiye Depo Sorumlusu

3.Cafer ADIYAMAN                  Laboratuvar Depo Sorumlusu

4.Süleyman ŞİMŞEK                  Ayniyat Tüketim-Temizlik Depo Sorumlusu

5.Mustafa TİMUR                       Klinik Mühendislik Depo Sorumlusu

6.İ.Halil DAĞITMAZ                 Biyomedikal Dayanıklı Taşınır Depo Sorumlusu

7.Mehmet KILIÇ                         Cerrahi Alet Tüketim- Dayanıklı Taşınır-Tıbbi Sarf Depo Sor.

8.Kadri ERTAŞ                           Ayniyat Dayanıklı Taşınır Depo Sorumlusu

9.İmam GÖKTAŞ                       İlaç Depo Sorumlusu

SAĞLIKLI ÇALIŞMA YAŞAMI KALİTE SORUMLULARI

1.Ayda GÜZEL                                 Kalite  Direktörü

2.Tülin ÖZGEN                                Sağlık Bakım Hizmetleri Bir. Sor.

3.Erdal ÇAVUŞ                                 İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı

4.Gülistan ESİN DEĞER                   Çalışan Sağlığı ve Güvenliği Bir. Sor.

5.Hüsnü ÖZEL                                   Çalışan Hakları Bir. Sor.

6.Yaşar ERGİN                                  Personel Şube Sorumlusu

7.Tuba TAŞ                                       Enfeksiyon Hemşiresi

8.Gönül AYDIN                                Kalite Direktörlüğü

9.Gülay D.TAYFUR                         Kalite Direktörlüğü

10.Songül KAPLAN                          Kalite Direktörlüğü

HASTA DENEYİMİ KALİTE SORUMLULARI

1.Ömer TAPANCI                            Müdür Yardımcısı

2.Tülin ÖZGEN                                Sağlık Bakım Hizmetleri Bir. Sor.

3.Ayda GÜZEL                                 Kalite Direktörü

4.Nur Hızal AYDENİZ                     Poliklinikler Sorumlusu

5.Gülnaz BOĞA                                Semt Polikliniği Sorumlusu

6.Afife TAYUZAK                           Hasta Hakları Birim Sorumlusu

7.Ahmet BOZ                                    Arşiv Birim Sorumlusu

8. Gönül AYDIN                               Kalite Direktörlüğü

9.Gülay D.TAYFUR                         Kalite Direktörlüğü

10.Songül KAPLAN                         Kalite Direktörlüğü

SOSYAL SORUMLULUK KALİTE SORUMLULARI

1.Yıldız ACAR                                  Organ Bağışı Birim Sorumlusu

2.Cemil AKAR                                  Tıbbi Sosyal Hizmetler Bir. Sor.

DIŞ KAYNAK KULLANIMI KALİTE SORUMLUSU

1.Şeyma GÜMÜŞ                                    (Müdür Yardımcısı)

OTELCİLİK HİZMETLERİ KALİTE SORUMLULARI

1.Mehmet EVSEN                                     Destek ve Kalite Hizm. Müd.

2.Ömer TAPANCI                                     Müdür Yardımcısı

3.Nur Hızal AYDENİZ                              Poliklinikler Sorumlusu

4.Gülnaz BOĞA                                        Semt Polikliniği Sorumlusu


TESİS GÜVENLİĞİ KOMİTESİ İSİM LİSTESİ

  1. Mehmet EVSEN                     (Destek ve Kalite Hizmmetleri Müdürü+BAŞKAN)
  2. Nurkan AKINCI                      (Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü)
  3. Eşref  ENSARİOĞLU             (İdari Mali İşler Müdürü)
  4. İbrahim VAKİT                      (Kurum Hekimi)
  5. Şeyma GÜMÜŞ                      (Müdür Yardımcısı)
  6. Ayda GÜZEL                          (Kalite Direktörü)
  7. Mustafa TİMUR                      (Elektrik Elektronik Mühendisi)
  8. S.Yaser ALDAN                     (Elektrik Mühendisi)
  9. Cemal ESMER                        (Teknik Birim Sorumlusu)
  10. Erdal ÇAVUŞ                         (İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı)
  11. İ.Halil DAĞITMAZ                (Biyomedikal Depo Sorumlusu)
  12. Adil SARITOP                        (Çevre Sağlığı Teknisyeni)
  13. Gönül AYDIN                         (Kalite Direktörlüğü)
  14. Gülay DEMİR TAYFUR        (Kalite Direktörlüğü)
  15. Songül KAPLAN                    (Kalite Direktörlüğü)


ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ KOMİTESİ 
                                                                                             

  1. Dr.Orhan ÖZEL                                     (Başhekim Yardımcısı) BAŞKAN
  2. Nurkan AKINCI                                    (Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü)
  3. Uzm.Dr.Atilla ÖZVURMAZ                (Çocuk Hastalıkları Uzmanı)
  4. Uzm.Dr.Saliha ÇEVİK                          (Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı)
  5. İbrahim VAKİT                                     (Kurum Hekimi)
  6. Ömer TUNCAY                                    (Müdür Yardımcısı)
  7. Ömer TAPANCI                                    (Müdür Yardımcısı)                                 
  8. Ayda GÜZEL                                         (Kalite Yönetim Direktörü)
  9. Hüsamettin DUYMUŞ                           (Diyetisyen)
  10. Gülistan ESİN DEĞER                          (Çalışan Sağlığı ve Güvenliği Birim Sor.)
  11. Duygu BALABAN                                (Enfeksiyon Hemşiresi)
  12. Erdal ÇAVUŞ                                        (İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı)
  13. Ramazan YILMAZ                                (Güvenlik Amiri )
  14. Hüsnü ÖZEL                                          (Çalışan  Hakları Birim Sorumlusu)
  15. Süleyman ÇAKAR                                 (Radyoloji Birim Sorumlusu)
  16. B.Mazlum YILMAZ                              (Çalışan Temsilcisi)
  17. Gülay DEMİR TAYFUR                       (Kalite Direktörlüğü)
  18. Songül KAPLAN                                   (Kalite Direktörlüğü)
  19. Gönül AYDIN                                       (Kalite Direktörlüğü)


HASTA GÜVENLİĞİ KOMİTESİ
                                                                                           

Komite Üyeleri;

  1. Dr.Murat BAYRAK                                     (Başhekim Yardımcısı) BAŞKAN
  2. Nurkan AKINCI                                            (Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü)
  3. Uzm.Dr. Habibe PİRİNÇÇİOĞLU               (Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı)
  4. Op.Dr. Galip YAVUZ                                   (Çocuk Cerrahi Uzmanı)
  5. Uzm.Dr. Beri HOCAOĞLU                          (Biyokimya Uzmanı)
  6. Uzm.Dr. Fetullah YILDIZ                             (Anestezi Uzmanı)
  7. Ayda GÜZEL                                                 (Kalite Direktörü)
  8. İmam GÖKTAŞ                                             (Eczacı)
  9. Şeyma GÜMÜŞ                                             (Müdür Yardımcısı)
  10. Mustafa TİMUR                                             (Klinik Mühendislik Birim Sor.)
  11. Gönül AYDIN                                                (KaliteDirektörlüğü)
  12. Gülay DEMİR TAYFUR                                (KaliteDirektörlüğü)
  13. Songül KAPLAN                                          (KaliteDirektörlüğü)


ÖZ DEĞERLENDİRME PLANI

Res 1.JPG


İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ

Res 2.JPG
Res 3.JPG
Res 4.JPG