Palyatif Bakım Kliniği

Palyatif Bakım Kliniği : 1381

                                                                                                                        PEDİATRİK PALYATİF BAKIM SERVİSİ

                Hastanemizde 10 yataklı Pediatrik Palyatif Bakım Merkezimiz Kronik hastalığı olan çocuklarımıza hizmet vermektedir. Merkezimizde 5 tane çift kişilik hasta odası, hastaların ve ailelerinin vakit geçireceği çok amaçlı salon 1 görüşme odası,1 meşguliyet odası ve 1 Ağrı Polikliniği bulunmaktadır. Birimde 1 Çocuk Hastalıkları Uzmanı ve 10 hemşire görev yapmaktadır. Yine 1 Fizyoterapist, 1 Psikolog, 1 Sosyal Hizmet Uzmanı, 1 Diyetisyen, 1 Eczacı ve Din görevlisi ekibin bir parçası olarak çalışmaktadır.

                                                                                                                        PEDİATRİK PALYATİF BAKIM NEDİR?

Palyatif Bakım; mevcut hastalıkları nedeni ile tam olarak iyileşmeyen veya yaşam sonunda desteğe ihtiyacı olan hastalara yardım etmeyi amaçlayan bir tıp alanıdır.

Çocuklarda Palyatif Bakım fiziksel, duygusal, sosyal ve spiritüel tüm yönleri içeren aktif-bütüncül bir bakım yaklaşımıdır. Çocuk Palyatif Bakımın temel amacı çocuk ve aileye anlamlı bir yaşam sürdürmelerinde yardım ederek yaşam ve kalitelerini en üst düzeye çıkarmaktır.

Ülkemizde yetişkinler için Palyatif Bakım Merkezleri yaygın olarak kurulmuş fakat Çocuk Palyatif Bakım Merkezinin sayısı çok azdır. Birkaç merkezden biri olan Çocuk Palyatif Merkezide hastanemizde faaliyet göstermektedir.

Çocuklarda hayatı tehdit eden hastalıklarda tedaviye odaklı bakım felsefelerinin yanında; çocuk ve ailenin fiziksel-duygusal sosyal ve dini gereksinimlerinin giderilmesini sağlayan bakımda büyük önem kazanmaktadır.P1.jpg
8.jpg
7.jpg
6.jpg
5.jpg
4 FOTO.jpg
3 FOTO.jpg
2 FOTO.jpg