HASTANEMİZDE İLETİŞİM EĞİTİMİ
14 Haziran 2019


HASTANEMİZDE İLETİŞİM EĞİTİMİ

Personellerimizin gerek kendi aralarında gerekse hasta ve hasta yakınlarıyla sağlıklı bir iletişim kurmalarını sağlamak ve iletişimdeki olası anlaşmazlıkları, yanlışlıkları ve çatışmaları önlemek amacıyla hastanemizde iletişim eğitimi düzenlendi.

Psikolog Sadık Sun’un hastanemiz toplantı salonunda düzenlediği eğitimle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede: “İletişim eğitimi sayesinde, öncelikle kendinizi davranışsal açıdan daha detaylı olarak tanıyacaksınız. İletişim tarzınızla ilgili bilgi sahibi olacaksınız. İletişimdeki güçlü ve limitli yönlerinizin farkına varmış olacaksınız. Olası iletişim kaynaklı çatışmaların önüne geçebileceksiniz. İletişim eksikliğinden kaynaklı aksaklıkların, alınganlıkların ve kırgınlıkların önüne geçebilme şansınız olacak. Çalışma arkadaşlarınız, sağlık hizmeti sunduğunuz hasta ve hasta yakınlari ile yöneticilerinizle nasıl iletişim kurmanız gerektiğini daha kapsamlı göreceksiniz.

Kurum içi kişilerle olan iletişiminizde yapmanız ve yapmamanız gerekenleri öğrenmiş olacaksınız. Çalışanların birbirlerinin iletişim tarzını öğrenmeleri, birbirlerini daha iyi tanımalarını, daha iyi anlamalarını ve aralarında daha güçlü bir iletişim kurmalarını sağlayacak.” Dedi.Hastanemizde İletişim Eğitimi.jpeg